Śnieg
Fot. Facebook | Lubuscy Łowcy Burz

W ostatnich dniach w wielu polskich miastach napadało po kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Szczególnie trudna sytuacja panuje na południu kraju, gdzie warunki miejscami są ekstremalnie trudne. Przykładem jest Limanowa w województwie małopolskim.

Obfite opady śniegu z ostatnich dni skutecznie utrudniły życie pieszym i kierowcom. Bardzo trudne warunki na drogach sprawiły, że należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do upadku, stłuczki, kolizji czy nawet groźnego wypadku.

Niewątpliwie jedne z najtrudniejszych warunków panują w Limanowej w województwie małopolskim. Na profilu „Lubuscy Łowcy Burz” na Facebooku pojawiło się zdjęcie, na którym widać olbrzymie zaspy śniegu, które utworzyły się wzdłuż jednej z dróg.

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach taki widok w Polsce był czymś niespotykanym. Na jednym z opublikowanych zdjęć widać całkowicie zasypane auto, które pechowiec zaparkował przy drodze, z pewnością nie spodziewając się tego, że opady będą aż tak intensywne.

„Oj tam, oj tam! Takie śniegi to pamiętam z młodych lat. A teraz to sensacja roku!”, „Tak jest, takiej zimy nawet najstarsi górale nie pamiętają”, „Prawdziwa zima jak kiedyś, ma być śnieg mróz i nie mówiliśmy masakra”, „Luty, ubierz dobre buty”, „I to się nazywa prawdziwa zima. Jak żyje, nigdy czegoś takiego nie widziałem na żywo. Znam tylko z opowieści rodziny i ze zdjęć” – brzmią niektóre komentarze internautów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę