GIS ostrzega! Uważaj na tę herbatę. Jeśli masz ją w domu, od razu wyrzuć

fot. Pixabay

Główny Urząd Sanitarny – powołując się na ostrzeżenie Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) – informuje o wycofaniu niektórych partii herbat miętowych, ze względu na wykrycie w nich zanieczyszczenia nadchloranem.

REKLAMA

Główny Inspektor Sanitarny otrzymał komunikat od Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzeniu procesu wycofania niektórych partii produktów austriackiej firmy Julius Meinl Austria GmbH. Chodzi o herbaty miętowe. Poszczególne partie zostaną wycofane ze sprzedaży, ze względu na wykrycie zanieczyszczenia surowca nadchloranem.

Jest to substancja chemiczna, będąca bardzo szkodliwą dla zdrowia. Nadchloran powoduje hamowanie wychwytu jodu przez tarczycę.

REKLAMA

W związku z decyzją o wycofaniu niektórych partii herbat miętowych, spółka córka austriackiej Julius Meinl Austria GmbH na rynku polskim – Julius Meinl Polska Sp. z o.o. – wstrzymała dystrybucję produktu i zabezpieczyła towar, który pozostał w przestrzeni magazynowej. Spółka poinformowała ponadto swoich odbiorców o zaistniałej sytuacji.

Klienci producenta zablokowali sprzedaż wskazanego produktu. Sprawą zajęły się już Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które nadzorują działania podejmowane przez dystrybutora.Poniżej opisane zostały dane partii, która została przeznaczona do wycofania z powodu zanieczyszczenia nadchloranem.

REKLAMA

Producent: Julius Meinl Austria GmbH

Dystrybutor: Julius Meinl Polska Sp. z o.o., ul. Pogodna 10, 05-850 Piotrkówek Mały

REKLAMA

Nazwa produktu: BIG BAG HT ORGANIC REFRESHING MINT, Julius Meinl, 40 g (numery partii: L220326, L220618, L220136, L220619)

Nazwa produktu: 95007 LEAF BAG HT ORGANIC REFRESHING MINT Julius Meinl, 32 g (numery serii: L220376, L220377, L220631, L220701, L220763)

Data minimalnej trwałości: 17/02/2024

Pod żadnym pozorem nie należy spożywać produktu, który został oznaczony wyżej wymienionymi parametrami.

Podziel się: