W Polsce padła główna wygrana w Eurojackpot
fot. Pixabay

Ktoś w Polsce właśnie otwiera szampana lub już go otworzył! To właśnie w naszym kraju padła główna wygrana w loterii Eurojackpot! Do gracza z Polski, któremu udało się skreślić wszystkie wylosowane liczby, trafią ponad 62 miliony złotych. W loterii padła również jedna wygrana drugiego stopnia – całkiem niezłą sumkę otrzyma osoba, mieszkająca w Danii.

W ostatni wtorek odbyło się kolejne losowanie Eurojackpot. Maszyna losująca wytypowała zestaw szczęśliwych liczb: 11, 12, 13, 23, 26 oraz 11 i 12. Fortuna uśmiechnęła się tym razem tylko do jednego gracza. Poprawne liczby zdołał wytypować mieszkaniec Polski! Z tytułu wygranej jest uprawniony do wypłaty 62 657 423,40 złotych. Wzbogacił się również pewien Duńczyk lub mieszkaniec Danii, który wygrał nagrodę drugiego stopnia. On zainkasuje z kolei 874 tys. euro (ok. 4 mln zł) – podaje portal „polsatnews.pl”.

Znalazła się również siódemka innych graczy, którym nie udało się skreślić poprawnie wszystkich liczb, ale część z nich zgadzała się z tymi wylosowanymi. Ci zainkasują nagrody trzeciego stopnia. Każdy z nich będzie mógł wypłacić sobie ponad 70 tys. euro (ok. 320 tys. zł).

Polacy zgarniają rekordowe wygrane w Eurojackpot. Rekordzista wygrał prawie 214 mln złotych!

To nie pierwszy raz, kiedy mieszkaniec Polski zgarnia główną nagrodę europejskiej loterii. „W powiecie krotoszyńskim skreślono numery, które zapewniły 213 milionów 584 tysiące 986 złotych wygranej” – przekazał w sierpniu ub. r. prezes Totalizatora Sportowego, Olgierd Cieślik.

Sierpień to chyba szczęśliwy miesiąc polskich graczy Eurojackpot, gdyż druga co do wielkości wygrana padła w tym samym miesiącu, w 2021 roku. Wówczas szczęśliwiec z powiatu bieruńsko-lędzińskim zainkasował 206 mln złotych.

To również nie pierwszy majowy triumf mieszkańca Polski – w maju 2019 roku mieszkaniec powiatu piotrkowskiego wygrał 193 mln złotych. Wtorkowa wygrana jest najmniejsza z pierwszej piątki „polskich” zwycięstw – triumfator losowania z 2 maja 2023 roku zajmuje piątek miejsce na liście najbogatszych „Eurojackpot-milionerów”, zaraz po osobie z powiatu pruszkowskiego, która we wrześniu 2020 roku wygrała 97 mln złotych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę