Gotówka zostanie wycofana z obiegu? Kaczyński jednoznacznie odpowiedział

Jarosław Kaczyński
Twitter | Prawo i Sprawiedliwość

Podczas jednego ze spotkań z wyborcami Jarosław Kaczyński został zapytany o możliwe wycofanie z obiegu gotówki i akceptowanie jedynie płatności przy użyciu kart. Prezes Prawa i Sprawiedliwości jednoznacznie odpowiedział na tę kwestię.

REKLAMA

Jarosław Kaczyński odbył kolejne już w ostatnich tygodniach spotkanie ze swoimi sympatykami, tym razem pojawiając się w Ostródzie. Jednym z poruszonych podczas spotkania tematów było to, czy planowane jest wprowadzenie w kraju wyłącznie płatności przy użyciu kart płatniczych.

W odpowiedzi prezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że pytającemu najpewniej chodziło o unikanie płacenia podatków. Potem dodał, że w niektórych krajach brak możliwości płacenia kartą wiąże się z chęcią walki z unikającymi płacenia podatków.

– Ale to jest bardzo groźne posunięcie w dzisiejszym czasie. Jeden udany cyberatak Rosji na system bankowy… i co? Czym płacić? Wszystko staje – mówił Jarosław Kaczyński, cytowany przez „Rzeczpospolitą”.

REKLAMA

Następnie Kaczyński przekonywał, że „musi być pewna ilość gotówki w obrocie i dyspozycji także banku narodowego, żeby można to było rzucić na rynek, jeśli tylko by do takiej – nie daj Panie Boże, odpukać – sytuacji doszło”.

Podziel się: