Grenlandia znika w oczach! Czeka nas kataklizm!

W czwartek na Grenlandii w ciągu jednego dnia spłynęło do wody 11 miliardów ton lodu. Według ostrożnych prognoz do końca tygodnia zniknąć ma aż 40 miliardów ton, co oznacza, że poziom mórz na świecie podniesie się o 0,11 milimetra. To wynik ocieplenia klimatu i panujących ostatnio bardzo wysokich temperatur.

– W obliczu trwającej fali upałów nowe dane wskazują, że pokrywa lodowa Grenlandii jest w połowie największego okresu topnienia w historii badań. To ostatni z niepokojących sygnałów, że zmiana klimatu przyspiesza znacznie poza najgorsze obawy nawet naukowców zajmujących się klimatem – podkreślił meteorolog Eric Holthaus.

Czytaj także:  Cejrowski: Jeśli wybory wygra Biden, USA zamienią się w marksistowskie piekło

Czytaj także:  Mężczyzna zasypany żwirem!

Sytuacja jest poważna, gdyż zgodnie z modelami klimatycznymi tak duży ubytek lodu miał nastąpić dopiero w 2050 roku. Tymczasem tylko w lipcu pokrywa lodowa na Grenlandii skurczyła się o 197 miliardów ton lodu. Jest to ilość wody, która odpowiada ok. 80 milionom basenów olimpijskich.

Lodowiec pokrywa 80 procent powierzchni Grenlandii. W następstwie jego całkowitego stopnienia poziom wody w oceanach podniósłby się aż o 7 metrów.

Czytaj także:  Chińska wirusolog: Koronawirus to "Frankenstein" stworzony przez chińską armię i wypuszczony przez komunistów z Pekinu

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.