Grodzki o Schetynie: Niezwykle inteligentny wizjoner!

– Jak się rozmawia z przewodniczącym Schetyną w małym gronie albo w cztery oczy, to jest to niezwykle inteligentny wizjoner – powiedział w rozmowie z „Faktem” marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. – Jeżeliby odłożyć na bok emocje i ocenić działalność przewodniczącego Schetyny, to ona nie jest tak negatywna. Przecież odzyskaliśmy Senat – podkreślił marszałek izby wyższej parlamentu. Jak dodał, z tego powodu „prezes Kaczyński miał bardzo nietęgą minę podczas wieczoru wyborczego”.

Czytaj także:  Politycy PiS: Polska jako pierwszy kraj na świecie ma skuteczny lek na koronawirusa

Grodzki zauważył ponadto, że mimo tego, że Schetyna jest politykiem skutecznym, gdyż dzięki niemu opozycja o mały włos nie wygrała wyborów do Sejmu, to sztucznie został wykreowany jego negatywny wizerunek. Zdaniem marszałka Senatu jest on „nie do końca prawdziwy”.

„Fakt” zapytał również Grodzkiego o szanse wyborcze wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w przypadku wygrania przez nią prawyborów w Platformie Obywatelskiej.

Czytaj także:  „Puste łby posłów”. Rolnicy przynieśli pod Sejm 356 główek kapusty

– Uważam panią marszałek za świetnego kandydata. Wspierałem ją w kampanii parlamentarnej – odpowiedział przewodniczący izby wyższej parlamentu.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.