– Jak się rozmawia z przewodniczącym Schetyną w małym gronie albo w cztery oczy, to jest to niezwykle inteligentny wizjoner – powiedział w rozmowie z „Faktem” marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. – Jeżeliby odłożyć na bok emocje i ocenić działalność przewodniczącego Schetyny, to ona nie jest tak negatywna. Przecież odzyskaliśmy Senat – podkreślił marszałek izby wyższej parlamentu. Jak dodał, z tego powodu „prezes Kaczyński miał bardzo nietęgą minę podczas wieczoru wyborczego”.

Grodzki zauważył ponadto, że mimo tego, że Schetyna jest politykiem skutecznym, gdyż dzięki niemu opozycja o mały włos nie wygrała wyborów do Sejmu, to sztucznie został wykreowany jego negatywny wizerunek. Zdaniem marszałka Senatu jest on „nie do końca prawdziwy”.

„Fakt” zapytał również Grodzkiego o szanse wyborcze wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w przypadku wygrania przez nią prawyborów w Platformie Obywatelskiej.

– Uważam panią marszałek za świetnego kandydata. Wspierałem ją w kampanii parlamentarnej – odpowiedział przewodniczący izby wyższej parlamentu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę