Autostrada
Fot. KW PSP Łódź

Do groźnej kolizji doszło na autostradzie A1 w kierunku Gdańska, na wysokości węzła Brzeziny. Przewróciła się przewożąca jabłka ciężarówka, w wyniku czego owoce wysypały się na jezdnię i zablokowały wjazd na autostradę.

Jak informuje „Dziennik Łódzki”, do nietypowego zdarzenia drogowego doszło w piątek, 8 września tuż po godzinie 17:00 na zjeździe do autostrady A1 przy węźle Brzeziny. Przewożąca jabłka ciężarówka w pewnym momencie przewróciła się.

Bezpośrednią konsekwencją zdarzenia było to, że owoce, które wysypały się z pojazdu zablokowały ruch w kierunku Pomorza. Mężczyzna, który kierował pojazdem doznał obrażeń, które wymagały przetransportowania go do szpitala.

„Dziennik Łódzki” przekazał również szczegóły na temat konsekwencji tego zdarzenia. Na czas prowadzenia akcji podnoszenia naczepy zablokowany został zjazd z A1 w relacji Katowice – Łódź. Konieczne było wprowadzenie objazdu przez węzeł Łódź Wschód.

Wiadomo również, że na miejscu zdarzenia pracowało 6 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego. Służbom całkiem szybko i sprawnie udało się przywrócić ruch do normalnego stanu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę