Rosomak zderzył się z samochodem we Wrocławiu
fot. Twitter

Groźna i nietypowa kolizja we Wrocławiu! Przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej z Fordem Fiestą zderzył się… wojskowy KTO Rosomak! Transporter opancerzony polskiej armii częściowo zmiażdżył mały samochód, za którego kierownicą jechała kobieta. Poszkodowaną przetransportowano do szpitala.

Do kolizji z udziałem 24,5-tonowego Rosomaka doszło we wtorek, po godz. 8:00 przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej we Wrocławiu. Jak podaje „Polsat News” – pojazdy poruszały się tą samą jezdnią, kołowy transporter opancerzony na lewym, a samochód na prawym pasie. Kierowca Rosomaka najprawdopodobniej nie zauważył, kiedy kierująca Fiestą zmieniła pas ruchu. Zaraz potem doszło do groźnej kolizji.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia była nieuwaga kierowcy pojazdu wojskowego, który nie zauważył jak kierująca pojazdem kobieta zmieniła pas ruchu” – powiedział dla portalu wroclaw.pl kapitan Daniel Zakrzewski z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu.

Nietypowa kolizja we Wrocławiu. KTO Rosomak częściowo zmiażdżył Forda Fiestę

„Będziemy wyjaśniać wszelkie kwestie związane z poruszaniem się tego pojazdu oraz jak doszło do tego zdarzenia” – przekazał z kolei mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, cytowany przez „Gazetę Wrocławską”.

Na szczęście kobiecie najprawdopodobniej nic poważnego się nie stało. Na miejscu zdarzenia została przebadana przez medyków, a następnie przetransportowana do szpitala na dalszą diagnostykę.

Jak podają lokalne media – Rosomak zmierzał w kierunku wrocławskiej Hali Stulecia, w której miał się odbyć piknik wojskowy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę