uchodźcy
fot. Dreamstime

Na pokładzie samolotu, lecącego do Polski, doszło do groźnego incydentu. Dwóch mężczyzn przejawiało bardzo agresywne zachowanie – do tego stopnia, że jeden z nich fizycznie zaatakował innego pasażera! Po lądowaniu na płycie lotniska interweniowała Straż Graniczna, której funkcjonariusze aresztowali podniebnych awanturników.

Straż Graniczna zatrzymała w niedzielę na lotnisku w Gdańsku dwóch mężczyzn, którzy przylecieli do Polski z Leeds w Wielkiej Brytanii – podaje „Polsat News”.

„Mężczyźni w wieku 41 i 30 lat nie podporządkowywali się poleceniom załogi, byli agresywni i wulgarni, a jeden z nich podczas lotu fizycznie zaatakował innego pasażera” – poinformował rzecznik Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr ppor. Andrzej Juźwiak.

Problematyczni pasażerowie zostali zgłoszeni przez załogę samolotu do obsługi lotniska. Ich ekscesy zakończyły się, kiedy maszyna po raz ostatni zahamowała na płycie portu lotniczego w Gdańsku. Wówczas na pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy obezwładnili mężczyzn. Według przekazanych później informacji zatrzymani „znajdowali się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających”.

„Z powodu braku logicznego kontaktu z nimi oraz z obawy o ich bezpieczeństwo, jak również niesłabnącej agresji zostali przetransportowani do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku” – dodaje rzecznik MOSG.

Dwóch awanturników zatrzymanych na lotnisku w Gdańsku. Po zatrzymaniu dalej zachowywali się, jak dzikusy!

Co zaskakujące, na tym się nie skończyło! W czasie transportu do wymienionej placówki, mężczyźni zachowywali się tak samo – o ile nie gorzej – niż na pokładzie samolotu. Nie stosowali się do poleceń mundurowych, a ponadto zaczęli niszczyć wyposażenie pojazdu, którym byli transportowani.

Za swoje zachowanie zostali ukarania maksymalnymi z tytułu ich czynów mandatami w wysokości 1000 zł każdy. Będą musieli zapłacić również za wyrządzone szkody. Nie wiadomo, czy mężczyźni poniosą również konsekwencje za czyny, których dopuścili się w czasie lotu – a te, jak wiadomo, potrafią być surowe.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę