Samolot
Fot. Pixabay.com

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę na pokładzie jednego z samolotów PLL LOT. Maszyna, która leciała do stolicy Macedonii Północnej nagle musiała zawrócić do Warszawy z powodu awarii technicznej.

Maszyna wystartowała o godzinie 10:40 z Lotniska Chopina. Samolot Embraer 195 SP-LNM miał lecieć do Skopje, stolicy Macedonii Północnej. Nie zdążył się jednak zbyt oddalić do Warszawy, ponieważ zarejestrowano usterkę.

W efekcie pilot musiał wykonać manewr zawracania. – Z powodu usterki samolotu typu Embraer 195 SP-LNM wykonującego rejs LO591 WAW-SKP, maszyna zawraca na Lotnisko Chopina. Lądowanie odbędzie się w trybie standardowym. Pasażerom zapewniono alternatywne połączenia – oświadczył Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT dla redakcji Kontakt 24.

Jakiś czas temu w mediach było głośno o zdarzeniu z udziałem samolotu linii Cathay Pacific, który leciał z Hongkongu do Los Angeles. Na skutek przegrzania i eksplozji jednej z opon maszyna musiała lądować awaryjnie tuż po starcie.

Na lotnisku czekały wszystkie służby podniesione w stan gotowości. Na szczęście samolot zdołał bezpiecznie wrócić do bramki, by następnie załoga mogła przeprowadzić ewakuację. Na pokładzie znajdowały się 283 osoby, w tym 17 członków załogi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę