Wybuch
Fot. Gazeta Pomorska

Do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas imprezy kulinarnej, która miała miejsce na starówce w Chełmnie. Na jednym ze stoisk doszło do zapłonu podgrzewacza gastronomicznego, w wyniku czego sześć osób zostało rannych.

Incydent miał miejsce w niedzielę w godzinach popołudniowych w trakcie Festiwalu Koła Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”. Na imprezie pojawiło się sporo osób, które miały ochotę na skosztowanie tradycyjnych specjałów.

W pewnym momencie na jednym ze stoisk, na którym serwowano pierogi doszło do dramatu. W trakcie dolewania łatwopalnego płynu do podgrzewacza gastronomicznego, w pewnym momencie doszło do niespodziewanego wybuchu.

Płomienie wydobywające się z urządzenia poparzyły sześć osób, natomiast na dwóch stojących najbliżej kobietach zapaliły się ubrania. Te poszkodowane doznały oparzeń drugiego stopnia – informuje „Gazeta Pomorska”.

– Dwie kobiety w wieku 58 i 23 lat doznały rozległych oparzeń. (…) W najpoważniejszym przypadku oparzeniami objętych jest 35 procent powierzchni ciała – zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie starszy kapitan Artur Tokarczyk przekazał TVN24.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę