Pożar
Fot. OSP Stepnica Facebook

W sobotę doszło do bardzo groźnego wydarzenia na terenie Zalewu Szczecińskiego. W wyniku wybuchu silnika w motorówce poparzonych zostało sześć osób, w tym trójka dzieci. Udzielono im niezbędnej pomocy medycznej.

Rzecznik KW PSP w Szczecinie mł. bryg. Tomasz Kubiak przekazał, że w Stepnicy doszło do pożaru motorówki, czego efektem było poparzenie sześciu osób, w tym trójki dzieci. Poszkodowani mają poparzenia pierwszego stopnia kończyn dolnych i górnych.

Całe zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych. Zgłoszenie o pożarze jachtu w zatoce Zalewu Szczecińskiego w Stepnicy w powiecie goleniowskim (Zachodniopomorskie) napłynęło około godziny 18:00.

Serwis wgoleniowie.pl przekazał, że do wybuchu silnika w motorówce doszło około 100 metrów od brzegu. Mł. bryg. Kubiak poinformował, że do akcji gaśniczej zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej.

Strażak poinformował również, że siedem znajdujących się na jachcie osób zostało podjętych z wody przez osoby postronne. Sześć z nich zostało poszkodowanych, dlatego od razu przetransportowano je do szpitala.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!