Kraków
Fot. Straż Miejska Kraków

Do niebezpiecznego incydentu doszło w samym centrum Krakowa. Od jednego z budynków mieszkalnych oderwał się fragment nieprawidłowo zabezpieczonej elewacji, po czym uderzył w 18-latkę. Dziewczyna trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę w okolicach skrzyżowania ulic Krakowskiej z Miodową na krakowskim Śródmieściu. Przy starych kamienicach znajdują się specjalne metalowe zabezpieczenia, które mają chronić pieszych przed sypiącymi się kawałkami tynku.

Niestety, tym razem siatki ochronne nie spełniły swojej funkcji. Od frontowej ściany jednego z budynków oderwał się fragment elewacji, po czym spadł na przechodzącą chodnikiem dziewczynę. Doznała ona poważnego zranienia na głowie.

Przypadkowi przechodnie i pracownicy pobliskich lokali byli świadkami tego zdarzenia i od razu ruszyli poszkodowanej dziewczynie na pomoc. Niedługo później na miejscu zdarzenia pojawiła się straż miejska.

– Strażnicy założyli opatrunek na krwawiącą ranę głowy, jednocześnie wzywając na miejsce służby. Do momentu przyjazdu ratowników asystowali poszkodowanej, monitorując jej stan i dbając o jej komfort psychiczny – przekazano w środowym komunikacie Straży Miejskiej Miasta Krakowa.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!