Grzyb na ścianie to już przeszłość. Sprawdź te sposoby!

Jak usunąć grzyb?
YouTube | UTMBHealth

W pomieszczeniach, które są narażone na dużą wilgotność często pojawia się grzyb. Niestety, nie tylko wygląda on nieestetycznie, ale jest do tego dość sporym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Może bowiem wpływać na problemy z drogami oddechowymi, a także wywoływać ból głowy, choroby wątroby czy nerek.

REKLAMA

Grzyb nie musi być trudny do usunięcia!

Grzyb ma przeważnie postać czarnych plam, które pojawiają się na ścianach. Niestety, wnika on w podłoże, przez co jest go o wiele trudniej usunąć niż pleśń. Jak zatem skutecznie poradzić sobie z niechcianym gościem?

Jak poradzić sobie z niechcianym gościem?

Jednym ze sposobów jest zastosowanie olejku herbacianego. Dwie szklanki ciepłej wody mieszamy z dwoma łyżkami olejku. Całość przelewamy do butelki ze spryskiwaczem i dokładnie zraszamy miejsca, w których pojawił się grzyb. Po około godzinie spryskane miejsca szorujemy szczotką i gotowe. Po grzybie nie będzie ani śladu.

Skuteczna w walce z grzybami jest także soda oczyszczona. Kilka łyżek sody łączymy z wodą, do momentu uzyskania gęstej pasty. Następnie całość nakładamy na plamy i odczekujemy około pół godziny. Dzięki zastosowaniu sody pozbędziemy się nie tylko grzyba, ale i nieprzyjemnego zapachu!

REKLAMA