Hołownia w odważny sposób o Putinie. „Wgnieciemy go w ziemię”

Szymon Hołownia
Fot. YouTube

Podczas kongresu samorządowego Trzeciej Drogi w Kielcach lider Polski 2050 Szymon Hołownia wygłosił przejmujące przemówienie. W pewnym momencie odniósł się do Władimira Putina i powiedział, że „wgnieciemy go w ziemię”.

REKLAMA

Kongres Trzeciej Drogi w Kielcach odbył się w sobotę, 17 lutego. Poza Szymonem Hołownią, udział w nim wziął lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Marszałek Sejmu wygłosił przemówienie na temat Władimira Putina, co odbiło się szerokim echem.

Hołownia odważnie o Putinie

– Mam dla was dwie wiadomości, złą i dobrą. Zła jest taka, że ani Putin nie odpuści, ani świat nie stanie się nagle spokojniejszym miejscem, ale jest też dobra. Dobra jest ta, że my sobie z tym poradzimy, że zostaliśmy postawieni dzisiaj przed najpoważniejszym egzaminem od pokoleń. I chcę wam powiedzieć, że my ten egzamin zdamy, bo jesteśmy wspaniałym narodem, mądrych przedsiębiorczych i odważnych ludzi – rozpoczął Hołownia.

REKLAMA

Po chwili lider Polski 2050 użył odważnych słów. – Putina wgnieciemy w ziemię, prędzej czy później trafi tam, gdzie powinien trafić: za kraty albo na cmentarz. Putin jest wrogiem ludzkości. Putin jest kimś, który przypomniał nam o wadze sojuszy, które zawieramy. Dzisiaj nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że trzeba wspierać Ukrainę, żeby ona mogła wygrać z tym zbrodniarzem na swoim terytorium, żebyśmy my nie musieli wygrywać z nim na swoim – podsumował.

Jak można było się spodziewać, w sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy na temat słów Hołowni. – Wstyd! Druga osoba w państwie nie powinna nigdy stosować takiej szczeniackiej, prostackiej retoryki względem głowy innego państwa – napisał Dawid Książek, redaktor naczelny portalu Polityka Realna.

REKLAMA

Podziel się: