dziecko poród
fot. Unsplash

Tragedia w Wielkopolsce! 26-letni mężczyzna z Pleszewa miał dopuścić się gwałtu na 7-miesięcznej dziewczynce. Lokalny Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Ofiara pedofila trafiła do szpitala.

Pleszewska Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo ws. gwałtu i wykorzystywania seksualnego 7-miesięcznej dziewczynki przez 26-letniego  mieszkańca miasta. Jak podaje nieoficjalnie lokalny portal „pleszew.naszemiasto.pl” – do zdarzenia miało dojść w ubiegłym tygodniu.

„Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Mając na względzie konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania, jak również grożącą mężczyźnie surową karę wynoszącą nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności, prokurator skierował do sądu w Pleszewie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania” – mówi prasowy Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim dla portalu „pleszew.naszemiasto.pl”.

Dramat w Pleszewie! 26-latek zgwałcił 7-miesięczne dziecko

Początkowo mężczyzna trafił do lokalnego szpitala w celu przeprowadzenia badań. Do szpitala trafiła również 7-miesięczna dziewczynka. Obecnie 26-letni oskarżony przebywa w areszcie, który sąd nałożył na niego na wniosek prokuratury, jako środek zapobiegawczy.

Mając na względzie charakter postępowania, brak jest możliwości udzielenia bardziej szczegółowych informacji, co do okoliczności poczynionych ustaleń” – powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę