Imponujący majątek Mentzena z Konfederacji! Kupił mnóstwo Bitcoinów

Mentzen
fot. Facebook / slawomirmentzen

Sławomir Mentzen politykiem jest od niedawna, a jeszcze krócej zasiada w Sejmie. Jeden z liderów Konfederacji oraz prezes partii Nowa Nadzieja został posłem na Sejm X kadencji po wyborach w październiku tego roku. Wcześniej Mentzen zajmował się polityką nie pełniąc żadnej funkcji publicznej a większość energii poświęcał biznesowi. Nie było tajemnicą, że Mentzen jest człowiekiem majętnym, ale poseł bardzo skrzętnie ukrywał stan posiadania. Zapowiadał, że ujawni jak jest bogaty, kiedy będzie zobowiązany wypełnić sprawozdanie majątkowe, a to właśnie się stało!

REKLAMA

Sławomir Mentzen jest właścicielem kancelarii podatkowej i browaru. Ma pokaźne oszczędności w polskich złotych, walutach obcych a także… w kryptowalutach. Choć Mentzen nie objął w tej kadencji Sejmu żadnego ważnego stanowiska, okazuje się, że w sektorze prywatnym polityk radzi sobie bardzo dobrze.

Zacznijmy od nieruchomości. Sławomir Mentzen ma ich całkiem spore portfolio. Pierwsza zadeklarowana nieruchomość to dom o powierzchni 370 mkw (działka 1175 mkw) o wartości 3,5 mln złotych, który jest również współwłasnością jego żony. Mentzen ma także drugi dom o powierzchni 125 mkw (działka 800 mkw), wart 875 tys. złotych, oraz mieszkanie o powierzchni 107 mkw wycenione na 750 tys. złotych. Do tego dochodzi prywatne miejsce parkingowe za 40 tys. złotych.

REKLAMA

W zróżnicowanym majątku posła Sławomira Mentzena znalazły się także oszczędności. Polityk Konfederacji ceni sobie najwyraźniej płynność finansową, bo w gotówce przechowuje spore kwoty. Ponad 702 tys. Mentzen zgromadził w walucie polskiej. Do tego dochodzą jeszcze oszczędności w walutach obcych – 15 tys. euro, 1500 dolarów i 165 funtów brytyjskich.

Milioner z Konfederacji. Majątek Sławomira Mentzena to o wiele więcej niż „6 zer”

Trzeba przyznać, że poseł Mentzen bardzo solidnie się zdywersyfikował, bo oprócz nieruchomości i gotówki ma także papiery wartościowe i udziały. Na aktywa prezesa Nowej Nadziei składa się 7500 akcji spółki Mirbud SA (ponad 58 tys. złotych), 1000 akcji Figene Capital SA (480 złotych) oraz Pure Biologics SA (ponad 17 tys. złotych).

REKLAMA

Sławomir Mentzen oprócz polityki trudni się także biznesem, a jego firmy są szeroko rozpoznawalne wśród sympatyków Konfederacji. Mentzen jest właścicielem Kancelarii Mentzen SKA. Wartość jego udziałów w kancelarii podatkowej wyceniono na 35 mln złotych! W 2022 roku jego prezesowska pensja wyniosła tylko w tym miejscu 180 tys. złotych. Polityk ma jeszcze drugą firmę – Mentzen Holding. Ta obejmuje własność browaru i pubu. Wartość spółki wyceniono na 4 mln złotych. Poseł ma również 40 udziałów w spółce Mentzen i Kapica, których wartość wynosi 2,5 tys. złotych.

To nie wszystko, bo na koniec zostawiliśmy jeden z największych składników majątku posła Konfederacji! Sławomir Mentzen już dawno zdradził, że był jedną z osób, która zakupiła kryptowalutę Bitcoin, kiedy ta jeszcze raczkowała i była wyceniania bardzo nisko w stosunku do obecnych poziomów. Współlider Konfederacji nie zdradził jednak nigdy, ile Bitcoinów posiada. Teraz wiadomo już, że jest krypto-milionerem! W swoim sprawozdaniu Mentzen zadeklarował posiadanie 33,7 Bitcoinów o wartości prawie 5 milionów złotych!

Źródło: sejm.gov.pl