Incydent w Warszawie. Flaga Palestyny podczas obchodów pod pomnikiem Bohaterów Getta

Palestyna
Fot. TVN24

Do incydentu doszło przy okazji obchodów 81. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie. Podczas składania wieńców, niezidentyfikowany mężczyzna pojawił się przy monumencie, mając przy sobie flagę Palestyny. Do akcji musiała wkroczyć policja.

REKLAMA

Mężczyzna miał na głowie kaptur i ciemne okulary. Założył także bluzę, która była w barwach Palestyny. Cały incydent trwał przez kilkadziesiąt sekund. W jego trakcie nie doszło do żadnego zamieszania czy skandowania haseł.

Po kilku chwilach jeden z uczestników obchodów podszedł do mężczyzny, który ustawił się przy pomniku. Następnie razem opuścili to miejsce, natomiast po zakończeniu protestu został on wylegitymowany przez obecnych na miejscu policjantów.

Ponad pół roku od ataku Hamasu na Izrael

7 października ubiegłego roku palestyński Hamas przeprowadził atak terrorystyczny na południu Izraela. Na skutek tego życie straciło ponad 1200 osób, natomiast ponad 240 zostało porwanych do Strefy Gazy. Konsekwencje tamtych działań odczuwalne są do dziś.

REKLAMA

W odwecie izraelska armia postanowiła zaatakować cele związane z Hamasem. Jak przekazało ministerstwo zdrowia Strefy Gazy, ofensywa z Izraela doprowadziła do śmierci ponad 33,7 tys. Palestyńczyków, a dwie trzecie z tych ofiar stanowią kobiety i dzieci.

Podziel się: