samochód i mężczyzna dostający się do pojazdu
fot. screen Youtube / Make It Easy Mechanic

Poznaj patent na awaryjne otwieranie drzwi w samochodzie. Metoda może Ci się przydać w wyjątkowej sytuacji, gdy będziesz chciał wyjąć z niego zatrzaśnięte klucze. Obejdzie się bez pomocy ślusarza.

Patent na szybkie i bezproblemowe wyjęcie kluczyka z zatrzaśniętego auta

Jeśli w środku pojazdu zostawiłeś kluczyki lub zamknie się w nim Twoja pociecha, to zachowaj spokój i nie dzwoń po ślusarza. Istnieje inne rozwiązanie na otworzenie szyby od zewnątrz.

Jak otworzyć drzwi w zatrzaśniętym samochodzie?

Będą Ci potrzebne 2 przedmioty: przepychacz sanitarny do rur i taśma malarska. Na początku przepychacz dokładnie przytwierdź do szyby – usytuuj go w górnym rogu, a potem u dołu ssawki przepychacza naklej taśmę. Na samym końcu energicznie złap drążek przepychacza dwoma rękami i pewnym ruchem ciągnij go ku dołowi. Natychmiast spostrzeżesz, że wraz z przedmiotem, zaczyna obniżać się także szyba. Gdy będzie ona już wystarczająco nisko, sięgnij dłonią do zamka i otwórz drzwi. Chociaż ten trik jest efektywny, to można niestety uszkodzić szybę.

Sposób na szybkie wyczyszczenie wycieraczki w aucie

Nie zawsze dbamy o ten element wyposażenia samochodu. Głównie dlatego, że nie używamy go codziennie. Ale gdy dzień jest deszczowy, to w końcu je uruchamiamy. Wtedy zauważamy, że nie działają tak, jak byśmy chcieli. Co prawda pomagają pozbyć się wody, ale rozmazują brud i wszystkie inne zanieczyszczenia. Finalnie na szybie, aż roi się od smug, które pogarszają widoczność.

I wtedy z pomocą przychodzi papierowy pilniczek do paznokci. Bierzemy jakikolwiek alkohol, zwilżamy nim ściereczkę, a potem przecieramy nim wycieraczki. Następnie delikatnie szorujemy je pilniczkiem. Przedmiot ten ma ostrą powierzchnię, która dobrze ściera obecne na wycieraczkach zabrudzenia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę