Jak dbać o ubrania?
YouTube | Boulevard Home

Nie da się ukryć, że eleganckie sukienki często są bardzo drogie. Kupujemy je na specjalne okazje i staramy się dbać o nie jak najlepiej. Sukienki te niejednokrotnie uszyte są z materiałów, które są niezwykle delikatne, a więc wymagają także specjalnych warunków prania. Jak zatem zadbać o wyjątkowe sukienki, aby służyły nam przez długie lata?

Usuwanie plam nie musi być trudne

Jeśli na sukience pojawiła się plama, warto zadziałać jak najszybciej i usunąć ją kiedy tylko pozwoli nam na to sytuacja, np. zaraz po powrocie do domu. Kiedy wrócimy z imprezy wystarczy, że nałożymy na plamę odrobinę odplamiacza i zostawimy tak na kilka minut. Po tym czasie zapieramy zabrudzone miejsce i po plamie nie powinno być ani śladu. Jeśli jednak pozostało niewielkie odbarwienie, warto jest od razu uprać sukienkę używając płynu do prania i odrobiny odplamiacza.

Nie zawsze musimy udawać się do pralni

Kiedy faktycznie zareagujemy szybko, to plama nie zdąży wgryźć się w nasz materiał i nie zniszczy naszej ukochanej sukienki. Warto zatem zawsze po powrocie do domu dokładnie obejrzeć kreację i przyjrzeć się, czy nie ma na niej żadnych plam. Co więcej, nie zawsze poplamioną sukienkę musimy oddać do pralni. Możemy zadbać o swoje sukienki w domowym zaciszu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę