Jak dobrze wyczyścić krawat? Sprawdzone sposoby na pranie męskiej garderoby

Jak dbać o krawat?
YouTube | defragmenteur

Krawat to jeden z elementów męskiej garderoby, który dodaje elegancji. Wielu mężczyzn, którzy w pracy nieustannie prowadzą spotkania biznesowe, praktycznie codziennie zakłada krawat. Inni natomiast, którzy nie muszą ubierać formalnego stroju do pracy, krawat wybierają raczej okazjonalnie.

REKLAMA

Jak dbać o krawat?

Jak zatem należy prać krawat? Jeśli pojawiły się na nim tłuste plamy, skuteczne może okazać się usunięcie ich za pomocą talku lub mąki ziemniaczanej, czy też płynu do mycia naczyń. Substancje te mają właściwości absorbujące tłuszcz. Następnie krawat możemy uprać w płynie do prania. Pamiętajmy jednak, aby nie robić tego w pralce. Krawat powinien być bowiem prany ręcznie, a woda delikatnie odsączona. Pod żadnym pozorem nie wolno wyciskać krawatu, bowiem może on stracić swój krój.

Po praniu najlepiej jest pozostawić krawat do samodzielnego wyschnięcia. Pamiętajmy jednak, aby zaraz po praniu dobrze go rozprostować, żeby nie stracił swojego fasonu. Co więcej, nie powinno się prasować krawatów. Jeśli jednak koniecznie musimy to zrobić, lepiej będzie użyć do tego białej szmatki, którą nałożymy na krawat i dopiero wtedy należy go uprasować.

Specjalne materiały wymagają specjalnej pielęgnacji

Jeśli natomiast jesteśmy posiadaczami jedwabnego krawatu, warto nie eksperymentować samodzielnie z usuwaniem plam. W takim wypadku najlepiej będzie zanieść krawat bezpośrednio do pralni, gdzie odpowiednio się nim zajmą.

REKLAMA

Podziel się: