Lody to prawdziwy przysmak nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Gdy decydujemy się na samodzielną produkcję lodów lub ich zakup w dużym opakowaniu, to dosyć często zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób zaserwować je naszym gościom, aby zachwycić ich podczas rodzinnej uroczystości. Najczęściej nasz wybór pada na pucharki lub specjalne miseczki deserowe, które w tym przypadku sprawdzają się najlepiej.

Lody w pucharkach

Jeśli chodzi o pucharki do lodów z Fabryka Form, to właśnie w nich nasz letni przysmak prezentuje się najbardziej apetycznie. W sklepach możemy obecnie znaleźć różne rodzaje pucharków, jednak wśród tych najpopularniejszych możemy wyróżnić szklane pucharki na nóżce, a także pucharki porcelanowe. Pucharki szklane wyróżniają się prostym designem, a także eleganckim i ponadczasowym wyglądem. Dzięki temu, że są przezroczyste, to dokładnie możemy zobaczyć całą ich zawartość. Z kolei pucharki porcelanowe prezentują się dosyć elegancko, jednak w odróżnieniu od tych szklanych nie umożliwiają nam podejrzenia tego, co się w nich znajduje. W jaki jednak sposób powinniśmy serwować lody w pucharkach? Najlepiej w formie gałek z dodatkiem świeżych owoców, a także pysznego sosu, nie zapominając jednak o długich koktajlowych łyżeczkach, które w tym przypadku sprawdzają się najlepiej.

Lody na miseczkach deserowych

Kolejnym sposobem podawania lodów jest wykorzystanie specjalnych miseczek deserowych, które dają nam spore pole do popisu. Dzięki nim możemy stworzyć prawdziwe lodowe arcydzieła, które z pewnością zyskają uznanie wśród naszych gości. Jeśli chodzi o sposób serwowania naszych lodów, to na miseczce deserowej możemy ułożyć zarówno lodowe gałki, jak i inne wzory geometryczne, tworząc w ten sposób ciekawą kompozycję. Odrobina owoców, bakalii lub ulubionego sosu również jest w tym przypadku mile widziana. Co do łyżeczek, to nie musimy tutaj sięgać po te koktajlowe, ponieważ w przypadku lodów podawanych na specjalnych miseczkach deserowych najlepiej sprawdzają się zwykłe łyżeczki, których używamy na co dzień.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę