Jak naostrzyć jednorazową maszynkę do golenia? Genialny trik

maszynka do golenia
fot. Pixabay

Zazwyczaj używamy jej kilka razy, a potem musimy ją wyrzucić. Co zrobić, by korzystać z niej znacznie dłużej? Poznaj patent na zaostrzenie jednorazowej maszynki do golenia. W ten sposób wydłużysz jej żywotność.

REKLAMA

Czy zakup jednorazówek to dobry pomysł?

W dobie szalejącej inflacji staramy się oszczędzać i chcemy, aby różne rzeczy służyły nam jak najdłużej. Czasami nie warto kupować nowych, skoro stare także mogą być dobre. Niestety reguła ta trochę gorzej sprawdzi się w przypadku przedmiotów takich jak jednorazowa maszynka do golenia. No, bo jak ostrze stępi się na skutek ścinania następnych warstw włosów, wtedy cała maszynka nadaje się już tylko do wyrzucenia, prawda? Wcale, że nie!

Jak naostrzyć jednorazową maszynkę do golenia?

Na szczęście istnieją metody na naostrzenie takiej maszynki i istotne wydłużenie jej żywotności. Poznaj prostą sztuczkę. Będzie Ci potrzebna jedynie para spodni jeansowych i grubsza rurka z tektury (np. ta po folii aluminiowej).

Najpierw przekręć ubranie na lewą stronę, a następnie umieść w jednej nogawce rurkę tekturową (dobrze, aby była schowana gdzieś u dołu, a równocześnie pośrodku jednej z nogawek). Zobaczysz specyficzne wybrzuszenie, które lada moment bardzo Ci się przyda. Weź jednorazową maszynkę do golenia i zacznij nią przesuwać po przykrytej nogawką rurce. Staraj się to robić ruchami z góry do dołu, przybliżając ostrze mocno do tkaniny/rurki.

REKLAMA

Aby ta metoda przyniosła efekty, powinieneś taką maszynką przejechać około 100-150 razy. Po mniej więcej 50 razach możesz zmienić tor, aby włoski na jeansach się odwróciły (mimo że ich nie widać, to naprawdę tam są). Przejechanie po spodniach/rurce 150 razy zajmie Ci najwyżej kilka minut. Z tak odrestaurowanej maszynki do golenia będziesz mógł korzystać przez długi czas. Przed wyrzuceniem będziesz mógł hipotetycznie odświeżyć ją tym samym sposobem 2 lub nawet 3 razy. Oszczędzisz przy tym pieniądze.

Zobacz też: Jak naostrzyć nóż bez ostrzałki? Zastosuj te triki.

Podziel się: