Jak odmienić swoje ubrania? Skuteczne sposoby na farbowanie

Nowe życie dla ubrań
YouTube | Mrs Orr Diaries

Na pewno każdy z nas ma w swojej szafie ubrania, które bardzo lubi, jednak czas odznaczył już na nich swoje piętno i stały się one wyblakłe. Szkoda nam jest ich wyrzucić, z wewnętrznego sentymentu. Z drugiej strony uważamy, że są już na tyle wyblakłe, że nie nadają się już do noszenia. Warto jednak spróbować dać im drugie życie. Świetnym pomysłem będzie pofarbowanie ubrań co sprawi, że będą one wyglądać jak nowe! 

REKLAMA

Farbowanie ubrania przywróci mu nowe życie!

Jak podaje portal Polki, farbowanie ubrań z powodzeniem można przeprowadzić w misce z wodą. Do miski wlewamy około 2 litrów wrzącej wody, następnie umieszczamy w niej ulubione ubranie, które przeznaczyliśmy do farbowania i odczekujemy około 15 minut. W międzyczasie do drugiej miski wlewamy 3 litry wrzącej wody i wrzucamy tam barwnik. Pamiętajmy aby dokładnie wymieszać zawartość, aż do rozpuszczenia.

Zupełnie nowe ubranie!

Po upływie 15 minut, ubranie z pierwszej miski przenosimy do miski z barwnikiem i zostawiamy je na około pół godziny. Po tym czasie do miski z barwnikiem dodajemy 4 łyżeczki octu i czekamy kolejne pół godziny. Następnie wyjmujemy nasze zafarbowane ubranie i płuczemy w zimnej wodzie tak długo, aż woda będzie zupełnie czysta. Suszymy nasze zupełnie nowe ubranie i gotowe!

REKLAMA

Podziel się: