REKLAMA

Jak dbać o rośliny?
YouTube | benjiplant

W ostatnim czasie do łask wróciła moda na posiadanie w domach dużej ilości kwiatów. Jak wiemy, rośliny dostarczają nam tlen, a także pięknie wyglądają. Jednak niezwykle ważne jest odpowiednie dbanie o kwiaty, a szczególnie dobre ich nawadnianie.

REKLAMA

Sposób, który odmieni życie Twoich roślin

Niektóre gatunki nie lubią zbyt dużej ilości wody, inne należy tylko spryskiwać, a jeszcze inne podlewać na podstawkę, a nie bezpośrednio do gleby. Jest jednak jeden sposób, który pomoże nam w odpowiednim nawadnianiu naszych roślin i sprawi, że zawsze będą mieć odpowiedni poziom wilgotności.

Jak podaje portal Polki, aby nasze rośliny miały zapewniony dobry dostęp do wody należy tuż przed podlaniem dokładnie nakłuć ziemię w doniczce. Można to zrobić przy pomocy wykałaczki, patyczka do szaszłyków czy też chińskich pałeczek. Nakłuwanie umożliwi utworzenie odpowiednich korytarzy, dzięki którym woda dotrze do wszystkich korzeni naszej rośliny, co zapewni łatwiejszy dostęp do niej.

REKLAMA

Zmiany będą widoczne niemal natychmiast

Dodatkowo, takie nakłuwanie zapewni także dostęp do tlenu, co także jest niezbędne do odpowiedniego rozkwitu naszych roślin! Warto pamiętać, aby nakłuwanie rośliny przeprowadzać za każdym razem, kiedy ją podlewamy! Aby nie zapomnieć o tej czynności, najlepiej jest zostawić patyczek tuż obok naszych roślin. Już po niedługim czasie zobaczycie, że roślina rozkwita i jest w świetnej kondycji, jak nigdy wcześniej!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA