REKLAMA

Jak oszczędzić na rachunkach?
YouTube | Penny Saver

Rachunki za prąd w ostatnim czasie przyprawiają nas o zawrót głowy. Zdrożało praktycznie wszystko, ale koszty jakie ponosimy ze względu na energię elektryczną nierzadko są po prostu kosmiczne.

REKLAMA

Jak zatem nieco zaoszczędzić i poprawić stan domowego budżetu?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby jak najwięcej korzystać ze światła dziennego. Ustawmy biurko bliżej okna, odsłońmy rolety czy zasłony, aby jak najwięcej światła wpadało do naszego domu w czasie, kiedy świeci słońce.

Drugim skutecznym sposobem na oszczędności długoterminowe jest wymiana żarówek na energooszczędne. Co prawda, na początku jest to nieco większy wydatek, jednak finalnie inwestycja nam się zwraca, bowiem takie żarówki czerpią o wiele mniej prądu.

REKLAMA

Nie trać pieniędzy bez sensu!

Pamiętajmy także o gaszeniu światła, w chwili kiedy wychodzimy z danego pomieszczenia. Bezcelowe pobieranie prądu przez oświetlenie, kiedy w pokoju nie ma nikogo, może mocno obciążyć nasz portfel!

Podczas gotowania posiłków pamiętajmy o przykrywaniu garnków i patelni. Dzięki temu szybciej osiągniemy oczekiwaną temperaturę i nie zmarnujemy niepotrzebnie energii. Oczywiście rady te dotyczą osób, które korzystają z kuchenek elektrycznych i indukcyjnych. Warto także przestawić się na gotowanie dań jednogarnkowych, dzięki czemu będziemy korzystać z jednego palnika, a nie dwóch czy trzech.

REKLAMA

REKLAMA