Cieplejsze mieszkanie bez podnoszenia rachunków. Trik na szczelne okna

Uszczelnianie okien
YouTube | GE Sealants

Na zewnątrz robi się coraz zimniej, a tegoroczne ceny ogrzewania mogą nas powalić na kolana. Jak zatem sprawić, aby w naszym mieszkaniu nadal było ciepło, a jednocześnie nie uszczuplić naszego portfela? Jest na to skuteczny sposób.

REKLAMA

Jak uzyskać więcej ciepła w domu?

Nie jest chyba tajemnicą fakt, że najwięcej ciepła ucieka z domu wtedy, kiedy nasze okna nie są szczelne. Niestety z tego powodu często tracimy nawet 30% ciepła, które emitowane jest przez nasze grzejniki. Warto zatem zadbać o dobre uszczelnienie okien, a dzięki temu w mieszkaniu będzie o wiele cieplej, bez dodatkowych nakładów finansowych.

Zadbaj o okna

Na początku najlepiej jest sprawdzić, czy nasze okna są szczelne. Aby się o tym przekonać wystarczy, że między okienną ramę, a skrzydło okna wsuniemy kartkę papieru. Teraz zamykamy okno mocno dociskając klamkę. Jeśli nie możemy wyjąć kartki, to znaczy, że nasze okna są idealnie uszczelnione. Jeśli jednak kartka wysuwa się bez problemu, należy zainteresować się szczelnością okien.

Niekiedy wystarczy po prostu wymienienie uszczelek okiennych na nowe. Materiał, z które są one wykonane dość szybko ulega zużyciu i przez to powstają nieszczelności. Dodatkowo można także zadbać o specjalne taśmy doszczelniające, które możemy zakupić w większości sklepów budowlanych. Jeśli jednak nieszczelności znajdują się w innych miejscach, np. między ramą okienną, a ścianą to warto zakupić piankę izolacyjną i przy jej pomocy uszczelnić miejsca, przez które ucieka nam ciepło.

REKLAMA

Podziel się: