Gołąb
YouTube | Pigeonmania

Gołębie już od kilku lat opanowały nasze miasta. Niestety ptaki te, oprócz uporczywego gruchania od wczesnych godzin porannych, mają także inne wady. Między innymi mogą wywoływać u ludzi alergie skórne.

Jak odstraszyć gołębie?

Co więcej, gołębie są odpowiedzialne, tak jak wiele innych ptaków, za przenoszenie różnorodnych pasożytów. Wśród nich można wymienić takie, które są odpowiedzialne za wywoływanie groźnych u człowieka chorób, np. salmonelli, wirusa odkleszczowego zapalenia mózgu czy też boreliozy.

Nic więc dziwnego, że nie mamy zbyt dużej ochoty na przebywanie w bliskim otoczeniu gołębi. Ptaki te jednak pojawią się niemal w każdym miejscu w mieście. Szczególnie upodobały sobie także domowe balkony, gdzie przesiadują godzinami. Jak zatem skutecznie odstraszyć gołębie, aby nie chciały wracać na nasz balkon?

Skuteczne sposoby

Gołębie nie przepadają za kolorowymi i ruchomymi rzeczami. Umieszczenie na balkonie kilku wiatraczków dla dzieci, skutecznie odpędzi te ptaki z naszego balkonu. Podobnie zadziała także szeleszcząca folia aluminiowa czy atrapa dużego ptaka.

Na poręczy balkonu możemy także zamontować kolce lub żyłki, które spowodują, że ptaki nie będą mieć miejsca na lądowanie na balkonie. To również powinno je skutecznie zniechęcić.

Pamiętajmy jednak, że gołębie są pod ochroną. Mimo ogromnej niechęci do tych ptaków, należy odstraszać je tak, aby nie zrobić im żadnej krzywdy. Nie wolno zatem niczym rzucać w ptaki czy strzelać do nich z wiatrówki lub procy!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę