Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?
fot. Pixinio

Gdy w lodówce pojawia się nieprzyjemny zapach, to chcemy usunąć go jak najszybciej. Może mieć on różne źródła pochodzenia, ale najczęściej powstaje na skutek trzymanego w lodówce zepsutego pokarmu. Jak skutecznie pozbyć się niechcianej woni?

Najpierw dokładnie prześwietlmy wnętrze lodówki. Sprawdzamy, czy na półkach lub między szczelinami nie znajduje się zepsuty produkt spożywczy. Koniecznie zajrzyjmy też do pojemnika na wodę – w takim przypadku warto go solidnie umyć. Jeżeli to nie pomoże, istnieją też inne sposoby.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

Do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z lodówki można użyć sody oczyszczonej. Należy ją wsypać do niewielkiego pojemnika i włożyć do lodówki na dobę. Zamiast sody warto wypróbować inne produkty, które większość z nas ma w swoim domu, a są nimi: aromat waniliowy, mielona kawa (kilka łyżek), proszek do pieczenia, cząstki obranych jabłek, połowa cytryny albo sok z cytryny, skórka od cytryny z umieszczonymi w niej goździkami oraz koci żwirek.

Wszystkie wyżej wymienione produkty mają działanie absorbujące, dzięki czemu mogą pochłaniać kłopotliwe aromaty. Gdy soda czy cytryna spełni swoje zadanie, należy ją usunąć z lodówki. W sklepach znajdziemy również specjalne pochłaniacze zapachów, a także detergenty do czyszczenia lodówki.

Efektywne mycie lodówki

Jeżeli niemiły zapach nadal się utrzymuje, warto wtedy wyczyścić całą lodówkę. Po wyjęciu z niej pożywienia należy umyć jej wnętrze mieszanką wody i mydła, a potem starannie spłukać i wytrzeć do sucha. Warto zrobić pastę z wody i sody oczyszczonej, dobrze wyczyścić nią urządzenie, spłukać i wytrzeć.

Skuteczny jest też ocet – najlepiej przelać go do butelki z atomizerem i spryskać nim wnętrze chłodziarki. Ocet powinien wyschnąć, a jeśli zauważymy resztki płynu, możemy je przetrzeć papierowym ręcznikiem. Półki także warto umyć wodą z mydłem. Pamiętajmy, aby podczas mycia lodówki, odłączyć ją od zasilania.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!