Jak pozbyć się pająków?
YouTube | OLD PLANE TREE

Na zewnątrz robi się coraz zimniej. Niestety, w związku z tym gryzonie czy też owady coraz chętnie zaglądają do naszych domów w poszukiwaniu ciepłego schronienia. Wśród niechcianych gości znajdują się także pająki, które wielu z nas wypełniają obrzydzeniem.

Jak zatem zabezpieczyć swój dom przed pajęczakami?

Jak podaje portal KobietaMag, niezwykle ważne jest uszczelnienie wszystkich pęknięć, jakie powstały na naszych ścianach. Czy to w zakamarkach okien, drzwi czy na sufitach. Każda nawet najmniejsza dziurka jest zaproszeniem pająka do naszego domu.

Niestety, nawet jeśli dokładnie uszczelnimy wszystkie miejsca, pająki nadal chętnie mogą przedostawać się do naszego domu. Warto zatem zainwestować w substancje, które skutecznie odstraszą stawonogi. Wiadomo jednak, że środki, które są dostępne w wielu sklepach, mogą niekoniecznie korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Warto zatem rozważyć bardziej naturalne metody.

Naturalne metody są niezwykle skuteczne

Jedną z naturalnych substancji, która skutecznie odstrasza pająki jest olejek miętowy. Możemy zakropić go właśnie w powstałe szczeliny czy też rozpylić na parapecie i w wentylacji. Podobną skuteczność wykazuje także biały ocet. Wystarczy, że roztwór z octu i wody zmieszamy w proporcjach 1:1, a następnie rozpylimy go w szczelinach, którymi pająki mogą dostać się do naszego domu. Mieszanina skutecznie odstraszy pajęczaki, a my będziemy mogli spać spokojnie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę