Jak pozbyć się sierści z ubrań? Sprawdzone triki

Jak usunąć sierść z ubrań?
YouTube | Animal Insider

Nasi włochaci przyjaciele są bez wątpienia członkami rodziny, o których dbamy najlepiej jak możemy. Niestety, zarówno koty, jak i psy, codziennie gubią masę sierści. Ta z kolei nieustannie przywiera do naszych ubrań i tapicerowanych mebli. Każdy właściciel zwierzaka doskonale wie, że od kiedy w ich domu pojawił się czworonóg, czarne ubrania nie mają racji bytu. Jest jednak kilka sposobów, które szybko pozwolą nam pozbyć się zwierzęcej sierści.

REKLAMA

Jak szybko pozbyć się sierści z ubrań?

Jak podpowiada portal KobietaMag, jednym ze sprawdzonych sposobów, na pozbycie się sierści z ubrań jest oczywiście znana wszystkim rolka do ubrań. Dzięki klejącej warstwie papieru, sierść jest szybko zbierana z naszych koszulek czy spodni, a także z mebli. Rolki do ubrań są stosunkowo tanie, zatem warto się w nie zaopatrzyć, jeśli nasz dom zamieszkuje włochaty przyjaciel.

Sierść z ubrań możemy także usunąć przy pomocy wilgotnej gąbki do mycia naczyń czy też wilgotnej ściereczki. Sierść z łatwością przeniesie się na wilgotną powierzchnię, co umożliwi oczyszczenie ubrania.

REKLAMA

Usuwanie sierści podczas prania

Istnieje także sposób, który możemy wykorzystać podczas prania ubrań posiadających na sobie sierść. Mowa tutaj o płynie elektrostatycznym, który wlewamy do pralki podczas prania. Dzięki jego działaniu sierść naszych psów i kotów z łatwością zostanie odklejona od ubrań.

Udostępnij: