czyszczenie szafki kuchennej
fot. screen Youtube / Clean My Space

Systematyczne sprzątanie szafek w kuchni jest tak samo ważne, jak pielęgnacja kuchennych sprzętów takich jak piekarnik czy kuchenka. Na szafkach z reguły podczas gotowania osadza się tłuszcz. Lepkich plam niełatwo jest się pozbyć, więc najlepiej usuwać je regularnie, aby za mocno nie przywarły do tworzywa. Jeśli chcesz szybko i skutecznie wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu poznaj kilka sprawdzonych metod.

Wyczyść szafki kuchenne z tłuszczu za pomocą tego środka

Jeden z najlepszych poskramiaczy brudu i tłustych plam z szafek kuchennych kosztuje około 2 zł. Mniej więcej za tyle kupisz 2 skuteczne produkty, czyli sodę oczyszczoną i cytrynę. Aby stworzyć z nich preparat zwalczający brud, połącz w naczyniu 2 szklanki ciepłej wody, 1 szklankę sody oraz soku z cytryny. Miksturę przelej do butelki z rozpylaczem i gotowe – możesz już spryskiwać nieestetyczne plamy. Aby mieszanka mogła zadziałać, po spryskaniu powierzchni odczekaj około 2-3 minuty, a potem przetrzyj ją miękką gąbką. Jeśli początkowo nie uda ci się usunąć brudu, opłucz myjkę i wykonaj czynność jeszcze raz. Na końcu wysusz szafki ścierką kuchenną.

W jaki jeszcze sposób pozbyć się tłustych plam? Zastosuj wodę z octem

Innym skutecznym pogromcą brudu gromadzącego się na kuchennych meblach jest środek na bazie ciepłej wody i octu. Obydwa płyny wymieszaj ze sobą w proporcjach 1:1 w butelce z atomizerem. Identycznie, jak w przypadku preparatu z sody i cytryny, nanieś roztwór na zabrudzenia i odczekaj parę minut. Potem weź miękką ściereczkę, namocz ją w ciepłej wodzie i zetrzyj nią brzydkie osady. Na samym końcu wysusz meble za pomocą suchej ścierki.

Nieestetyczne ślady powinny zejść po pierwszym przetarciu. Ocet świetnie radzi sobie z zabrudzeniami za sprawą swojej naturalnej kwasowości. To właśnie dzięki niej idealnie spisuje się w roli preparatu czyszczącego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę