Mleko jest bogate w wapń, który pomaga zwiększyć gęstość kości, a także działa jako doskonałe źródło białka. Niestety – zbyt duża jego ilość może powodować różne dolegliwości. Nie można więc przesadzać z jego piciem. Co o tym świadczy?

Jakie są oznaki, że pijesz za dużo mleka? Niektóre skutki uboczne picia zbyt dużej ilości mleka są dość powszechne i można je łatwo zauważyć. Są to: problemy z trawieniem, notoryczne uczucie zmęczenia, trądzik, spadek masy kostnej i objawy ze strony układu sercowo-naczyniowego. Picie zbyt dużej ilości mleka według badań wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zgonu u mężczyzn i kobiet, a także ze zwiększonym ryzykiem chorób układu krążenia i raka u kobiet.

Jak informuje redakcja Wprost, naukowcy odkryli, że kobiety, które wypijały trzy lub więcej szklanek mleka każdego dnia, miały prawie dwukrotnie większe ryzyko zgonu i chorób układu krążenia oraz 44% większe ryzyko raka w porównaniu z kobietami, które piły mniej niż jedną szklankę dziennie.

Ile w takim razie mleka należy pić w ciągu dnia? Według raportu Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych osoby powyżej dziewiątego roku życia mogą wypijać trzy filiżanki mleka dziennie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę