Aby pozbyć się niemiłych zapachów w domu, wystarczy skorzystać z prostego triku. Potrzebne będą jedynie torebki po herbacie ekspresowej. Dlatego nigdy ich nie wyrzucaj!

Po wypiciu herbaty ekspresowej lepiej nie wyrzucać zużytych torebek. Mogą one posłużyć do różnych przydatnych rzeczy. Co najważniejsze, skutecznie eliminują brzydkie zapachy z domu. Dlaczego?

Torebka po czarnej herbacie to świetny pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów, które mogą pochodzić na przykład z butów, lodówki, kosza na śmieci, czy kuwety. Należy zaparzyć kilka torebek czarnej herbaty, a następnie umieścić je w brzydko pachnących miejscach. W ten sposób można szybko zneutralizować nieprzyjemne zapachy.

Do czego mogą służyć jeszcze saszetki herbaty ekspresowej? Redakcja gazety.pl informuje, że sprawdzą się również jako nawóz do kwiatów, bo zawarte w niej składniki doskonale służą roślinom. Należy zaparzyć torebkę czarnej herbaty, a następnie umieść ją na dnie doniczki lub w ziemi. W ten sposób można odżywić roślinę i przyspieszyć jej wzrost.

Torebki zielonej herbaty są ponadto doskonałym środkiem na podrażnienia po depilacji. W razie pojawienia się podrażnień, należy przecierać je wilgotnymi torebkami z zieloną herbatą. Takie woreczki z zieloną lub czarną herbatą działają również na cienie pod oczami. Zawierają kofeinę i dlatego rozkurczającą naczynia krwionośne, a także stymulują krążenie krwi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę