REKLAMA

Znicz
YouTube | Madison C Iowa

Już za kilka dni w Polsce obchodzić będziemy dzień Wszystkich Świętych. Cmentarze w całym kraju będą oblegane przez tłumy osób, które będą chciały odwiedzić swoich bliskich zmarłych i pokazać, że nieustannie o nich pamiętają.

REKLAMA

Na to warto zwrócić uwagę

Wiele osób chce, aby nagrobki ich bliskich wyglądały tego dnia jak najlepiej. Wśród oferowanych zniczy możemy odnaleźć takie, których producent zapewnia, że będą się one palić nawet przez 72 godziny. Wiemy jednak, że w praktyce wcale to tak nie wygląda. Niektóre znicze gasną bardzo szybko. Jak zatem przedłużyć czas ich palenia, bez wydawania dodatkowej gotówki?

Przede wszystkim na kilka kwestii warto zwrócić uwagę już na etapie zakupu znicza. Im cięższy znicz tym lepszej jakości parafina, która została wykorzystana do jego produkcji, a co za tym idzie, o wiele dłuższy jest jej czas palenia. Ważna jest także długość knota, powinna się ona mieścić w zakresie od 0,5 do 1 centymetra.

REKLAMA

Koniecznie wypróbuj ten sposób

Aby jeszcze bardziej przedłużyć czas palenia naszego znicza można zastosować bardzo efektywny trik. Wystarczy, że dookoła knotów rozsypiemy nieco soli, Przedłuży ona stanowczo czas palenia. Co więcej, sól spowoduje, że znicze będą palić się jaśniejszym światłem. Koniecznie wypróbujcie ten sposób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA