Kwiaty
fot. pxhere.com

Wiosna nieodłącznie kojarzy nam się z ciętymi kwiatami, którymi możemy udekorować nasz dom. Niestety, często dochodzi do sytuacji, że kiedy przyniesiemy kwiaty z kwiaciarni i włożymy je do wazonu, to wytrzymują one dwa lub trzy dni, a następnie więdną. Jak zapobiec takiej sytuacji?

Jak przedłużyć świeżość naszych kwiatów?

Istnieje kilka sposobów, które pomogą nam przedłużyć trwałość naszych kwiatów. W jednym z nich konieczne jest zastosowanie wrzątku. Jeśli zauważymy, że kwiaty tracą na świeżości i zaczynają więdnąć, to wystarczy, że łodygi włożymy do wrzącej wody, zaledwie na kilka sekund. Taki zabieg sprawi, że udrożniony zostanie system korzeniowy. Dzięki temu nasze kwiaty będą mogły o wiele wydajniej pobierać wodę z wazonu.

Pomogą Ci produkty, które zawsze masz w domu

Jeśli nie chcemy natomiast, aby nasze kwiaty gubiły płatki, to wystarczy delikatnie spryskać je lakierem do włosów. Warto także wiedzieć, że jedną z przyczyn szybkiego więdnięcia kwiatów jest pleśń, która pojawia się na wodzie stojącej w wazonie. Aby zapobiec rozwojowi grzyba wystarczy, że do wody dodamy jedną lub dwie krople wybielacza. Dzięki temu nasze kwiaty będą piękne i świeże przez dłuższy czas.

Dowiedz się również, jak przedłużyć świeżość tulipanów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę