Kamienie szlachetne, których planetarnym władcą jest Księżyc, są idealne do rytuałów związanych ze snem, również snami proroczymi, miłością, uzdrawianiem, a także spokojem i duchowością. Szczególnie pod koniec roku, kiedy świąteczne refleksje są w nas żywe, pragniemy dzielić się swoim życiem z drugą osobą. Jak sobie jednak pomóc w jej odnalezieniu?

Do tych kamieni należy m.in. akwamaryn, który wzmacnia duchowe moce i uspokaja, łagodzi problemy emocjonalne. Przynosi też szczęście, szczególnie w relacjach z drugą osobą. Beryl chroni przed utonięciem i choroba morską, dodaje również optymizmu, przyciąga miłość i daje ochronę przed manipulacją. Chalcedon z klei odpędza senne koszmary i lęki, a także łagodzi strach przed ciemnością. Z kolei perła często stosowana jest w rytuałach przyciągających miłość, pieniądze, szczęście i powodzenie. Ma również moc przedłużania życia i zwiększania płodności, utrzymuje właściciela w dobrym zdrowiu i odpędza demony. Selenit oczyszcza natomiast organizm z toksyn, zarówno tych psychicznych, jak i fizycznych.

Jednak kamieniem, który najbardziej kojarzy się z księżycem, jest kamień księżycowy. Nie tylko przyciąga on miłość, zapewnia dobry sen, ale ułatwia też programowanie przyszłości. Reguluje ponadto cykle menstruacyjne, pomaga w przywróceniu prawidłowej wagi ciała i młodzieńczego wyglądu. Wiele kultur uważa go nawet za kamień święty – dla kultury Wschodu wciąż jest on zaklętym duchem, według Hindusów ma on wpływ na senne marzenia, zaś kobiety w krajach arabskich wierzą w to, że pomoże on zajść im w ciążę. Kamień księżycowy często nazywany jest także kamieniem kochanków, ponieważ wzbudza uczucia i podsyca płomień miłości. Kamień ten utożsamiany jest z żeńską energią, zaś kobieta, która ma go wciąż przy sobie, staje się bardziej atrakcyjna dla otoczenia. Pamiętaj jednak, że pracując z kamieniami przypisanymi mocy Księżyca należy wzmacniać ich siłę jego mocą, wystawiając kamienie na światło. W trakcie rytuału należy zapalić również białą albo srebrną świecę.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę