Stosowanie lakierów hybrydowych stało się bardzo popularne. Niestety obecna sytuacja, kiedy zamknięte są salony kosmetyczne, doprowadziła do sytuacji, że same musimy poradzić sobie ze ściągnięciem hybrydy. Jak to zrobić aby nie uszkodzić płytki paznokci?

Manicure hybrydowy jest bardziej trwały od tradycyjnych lakierów, dlatego kobiety go pokochały. Konieczność codziennego malowania paznokci nie jest już do przyjęcia. Ale co w sytuacji, kiedy przed atakiem koronawirusa zrobiliśmy sobie paznokcie, a teraz nie ma jak o nie profesjonalnie zadbać? Trzeba sobie samej poradzić!

Zdejmowanie lakieru hybrydowego nie jest trudne, ale trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ można uszkodzić płytkę paznokcia. Do usunięcia lakieru hybrydowego należy użyć acetonu, a także specjalnych folii do usuwania lakieru hybrydowego. Jeśli nie masz takich rzeczy w domu, możesz użyć wacików bezpyłowych i folii aluminiowej.

Ściąganie lakieru polega na delikatnym starciu wierzchniej warstwy przy użyciu pilnika. Jak informuje redakcja joy.pl jest to ważny krok, w którym trzeba zwrócić uwagę na siłę nacisku. Dlaczego? Bo zbyt mocne piłowanie może uszkodzić paznokcie. Następnie należy zmiękczyć masę hybrydową za pomocą wacika nasączonego acetonem. Należy odczekać aż lakier zmieni konsystencję. Dopiero wtedy możliwe jest ściągnięcie go za pomocą patyczka. Pamiętaj na koniec zadbać o nawilżenie swoich paznokci i nałożyć odżywkę regeneracyjną.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę