W całej Polsce brakuje maseczek ochronnych. Niektórzy próbują szyć je na własną rękę. To bardzo proste. Poniżej przedstawiamy instrukcję – jak uszyć maseczkę krok po kroku.

Do wykonania maseczki potrzebne są: materiał (najlepiej bawełna), dwie gumki o długości ok. 15 cm, oraz nożyczki, centymetr. Do wykonania maseczki będzie Ci potrzebna maszyna do szycia, ale jeżeli nie masz, to bez problemu wystarczy igła i nici. Instrukcję wykonania maseczki przygotowała redakcja gazety.pl. Wykonanie maseczki zajmuje ok. 15-30 minut.

Z materiału należy wyciąć prostokąt o wymiarach 32 na 21 cm a potem odwrócić materiał na lewą stronę i złożyć wzdłuż krótszego boku. Wzdłuż dłuższego boku zszywamy materiał aby powstał rękaw. Następnie odwracamy materiał na prawą stronę i układamy tak, żeby przeszycie znajdowało się na środku materiału. Zwróć na to uwagę – ma być e centrum a nie w jego dolnej części.

Należy teraz zebrać materiał i zrobić pierwszą zakładkę. Ten fragment przeszywamy i ponownie zbieramy materiał i robimy drugą zakładkę. Znów przeszywamy. Maseczka powinna mieć teraz szerokość, po przeszyciu zakładek, ok 8 cm. Zostało doszyć tylko gumki w dolnych i górnych rogach. Poświęć temu trochę czasu, aby było to wykonane solidnie. Tak, aby maseczki wytrzymały rozciąganie podczas zakładania i zdejmowania. Warto wykończyć na końcu brzegi maseczki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę