Jak wyczyścić szufladę?
YouTube | Lurgs How To Guides

Wiele osób zapomina o odpowiednim czyszczeniu pralki. Podczas mycia tego urządzenia, niezwykle ważne jest dokładne wyczyszczenie także szuflady, do której wsypujemy proszek do prania, czy też wlewamy płyn.

Warto zadbać o to miejsce!

Po dłuższym użytkowaniu pralki, w jej szufladzie gromadzą się resztki detergentów, które powodują, że miejsce to wygląda bardzo nieestetycznie, a z czasem może nawet pojawić się tam pleśń. Warto zatem regularnie dbać o czystość szuflady. Sprzątanie zaczynamy od wyjęcia jej z pralki. W zależności od modelu naszego urządzenia, szufladę wyjmuje się w różny sposób, jednak najczęściej trzeba docisnąć przycisk blokujący i ostrożnie wyjąć ją z obudowy pralki.

Szufladę możemy wyczyścić przy pomocy małej szczoteczki np. do zębów i przy użyciu płynu do mycia naczyń czy też innego detergentu. Do umywalki nalewamy sporo wody, dodajemy płyn do mycia naczyń i zamaczamy szufladę. Po kilkunastu minutach, zabrudzone miejsca dokładnie szorujemy szczoteczką do zębów. Na koniec dokładnie opłukujemy pod bieżącą wodą.

Jak poradzić sobie z kamieniem?

Jeśli natomiast w szufladzie pojawił się już kamień, to konieczne może okazać się użycie octu. Wtedy do wody, którą napełniliśmy umywalkę dodajemy pół szklanki octu i w przygotowanym roztworze zostawiamy szufladę na kilka godzin. Po namoczeniu do każdej z przegród szuflady dodajemy łyżeczkę sody oczyszczonej zmieszaną z odrobiną octu. Dzięki temu osad szybko oderwie się od szuflady, a jego resztki usuniemy przy pomocy szczoteczki do zębów!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę