Jak skutecznie wyleczyć kaca? 12 wypróbowanych domowych sposobów na przepicie

Najlepszą metodą na kaca jest oczywiście picie z umiarem alkoholu i niedopuszczenie do niego. Bo kac nie pojawia się, jak niektórzy mylnie sądzą, od wypicia różnych rodzajów alkoholu w czasie jednej imprezy, ale w następstwie wypicia jego zbyt dużej ilości.

Co jednak zrobić, gdy drinki wchodziły jak woda i następnego dnia budzimy się z fatalnym samopoczuciem? Ból głowy, odwodnienie organizmu, światłowstręt, drżenie rąk, mdłości, bóle mięśni, kołatanie serca i zawroty głowy. To wszystko objawy kaca, które potrafią na dobre zatruć życie po imprezie.

Czy na kaca jest jakaś rada, czy raczej trzeba się poddać i swoje odcierpieć?

Można sobie pomóc i to domowymi metodami. Są na tyle skuteczne, że zdecydowanie poprawią samopoczucie i dzień po imprezie nie będzie spisany na straty.

Oto 12 naturalnych sposobów, dzięki którym pokonasz kaca:

1. Sok z kiszonej kapusty

To bomba witaminowa i warto go mieć pod ręką. Zawiera witaminę C, witaminy z grupy B, potas, wapń i żelazo, dzięki czemu szybko uzupełnia w organizmie to, co zostało wypłukane przez alkohol. Zawarte w kiszonej kapuście bakterie probiotyczne wspomagają usuwanie toksyn z organizmu, skutecznie zwalczając zatrucie alkoholem.

2. Zimny prysznic, wysiłek fizyczny i świeże powietrze

Chłodny prysznic odpręża i pobudza krążenie, a szybciej płynąca krew pomoże wydalić resztki alkoholu z krwi. Na podobnej zasadzie działa wysiłek fizyczny. Idź na długi spacer i staraj się spędzić dzień na tyle aktywnie, by się zmęczyć. Sposób na wypocenie kaca jest jedną z najskuteczniejszych metod na jego pokonanie. Pamiętaj jednak przy tym o uzupełnianiu płynów.

3. Jajka na śniadanie

Poranny posiłek po przepiciu powinien być lekki i jednocześnie pożywny. Ugotowane na miękko jajka dostarczają cennych składników odżywczych, dzięki którym organizm ma więcej siły, by walczyć z zatruciem. Jajka zawierają cysteinę – aminokwas, który przyspiesza metabolizm i wspomaga usuwanie toksyn z organizmu.

Komentarze