Jak sprawdzić czy arbuz jest dojrzały?

Jak sprawdzić czy arbuz jest dojrzały? Lepiej jest to zrobić jeszcze przed jego zakupem, dlatego prezentujemy dzisiaj 5 wskazówek, którymi powinieneś się kierować podczas wyboru arbuza. Sprawdź je i zastosuj! 

Arbuz to owoc idealny na lato, bo zawiera bardzo dużo wody i nawadnia organizm. Jego smak jest niezwykle pyszny i orzeźwiający, ale owoc musi być dojrzały. W przeciwnym razie może nie smakować już tak dobrze, dlatego warto znak triki, które pomogą nam wybrać pysznego i dojrzałego arbuza. Poznaj 5 najlepszych wskazówek.

Jak sprawdzić czy arbuz jest dojrzały? 5 najlepszych wskazówek

Jak sprawdzić czy arbuz jest dojrzały?

Przedstawiamy triki, które są bardzo pomocne podczas wyboru arbuza. Jeśli masz z tym problem, to warto je poznać i zapisać na dłużej w pamięci.


1. Kolor arbuza


Na początku sprawdź jaki kolor ma arbuz. Jasna zieleń sygnalizuje, że nie jest on jeszcze dojrzały. Im ciemniejszy jest arbuz, tym dojrzalszy i smaczniejszy. Najlepszy będzie ten najbardziej ciemno zielony z jasnymi paskami.


2. Połysk i jego kształt


Dojrzały i słodki arbuz powinien mieć równy i owalny kształt, więc jeśli widzisz na nim jakiekolwiek uwypuklenia, to lepiej odłóż tę sztukę i sprawdź innego arbuza. Ważną wskazówką jest także jego połysk – pamiętaj, że dobry arbuz nie powinien się mocno błyszczeć.


3. Sprawdź kolor spodu arbuza


Odwróć arbuza i zauważ jakiego koloru jest jego spód – to taki kremowy obszar. Jeśli jest ciemny, to znaczy, że jest smaczny i dojrzały, ale jeśli jest bardzo jasny, to lepiej wybierz inną sztukę.


4. Sprawdź, czy jest ciężki 


Arbuz zawiera bardzo dużą ilość wody. Jeśli jest lekki, to znaczy, że może mieć tej wody zbyt mało i w efekcie jest suchy i jeszcze niedojrzały. Im cięższy jest owoc, tym dojrzalszy i smaczny.


5. Zapukaj w jego skórę 


To najszybszy sposób i najbardziej popularny. Weź arbuza i zapukaj w niego, powinieneś usłyszeć głuchy wydźwięk. Pamiętaj jednak o pozostałych wskazówkach, bo są najbardziej pewne.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę