tarka kuchenna
fot. Unsplash

Tarka kuchenna to przydatny sprzęt kuchenny umożliwiający rozdrobnienie produktów spożywczych, na przykład: sera, czerstwego pieczywa, ziemniaków, marchewki czy jabłek. Starte produkty można z łatwością dodać do różnych potraw. Jednak tarka, jak każdy inny sprzęt, który ma kontakt z pożywieniem, wymaga systematycznego czyszczenia. Resztki pożywienia mogą zalegać w zakamarkach, osadzać się w oczkach i na ściankach tarki. Jej dokładne umycie to dla niektórych osób czasami naprawdę spory problem. Na szczęście istnieje pewien szybki i prosty sposób, aby odnowić ten użyteczny przedmiot. Poniższa metoda jest rewelacyjna i niezastąpiona. Jednocześnie sprawia, że tarka lśni.

Skuteczny i prosty sposób na umycie tarki kuchennej

Dotychczas moczyliście tarkę przez długi czas w wodzie, aby pozbyć się zanieczyszczeń? Możecie skorzystać z zupełnie innej metody na umycie tego akcesorium. Przyda wam się płyn do mycia naczyń oraz cytryna. Na czym polega sztuczka?

Do czyszczenia tarki wykorzystajcie połowę zwykłej cytryny. Na początku nalejcie na owoc niewielką ilość płynu do mycia naczyń, a potem starannie przecierajcie nim zabrudzoną powierzchnię tarki. Po całym zabiegu opłuczcie przedmiot pod bieżącą wodą. Po zastosowaniu tej domowej sztuczki wasze urządzenie znów będzie lśnić i wyglądać jak nowe.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!