Muszki owocówki
YouTube | Insects Limited

Muszki owocówki obecne są niemal w każdym domu. Te małe owady, które uwielbiają bytować na owocach, nieustannie uprzykrzają nam życie. Walka z nimi jest niejednokrotnie walką z wiatrakami, bowiem muszki te mają zdolności do niezwykle szybkiego rozmnażania. Z każdym dniem przybywa osobników, z którymi trudno jest sobie poradzić.

Sposób, który zadziała bezpośrednio na muszki

Jednym ze sposobów, który pomoże nam skutecznie zwalczyć muszki jest użycie suszarki do włosów. Co prawda, sposób ten działa miejscowo na każdego owada, jednak pomoże on dosłownie spalić muszki owocówki w miejscu, w którym bytują. To pomoże skutecznie rozprawić się z nieproszonymi gośćmi.

Pułapka z owoców może okazać się skuteczna

Innym sposobem, który z kolei będzie kosztował nieco mniej naszego zaangażowania, jest stworzenie pułapki na owocówki. Obierki np. z jabłka, umieszczamy w misce, a następnie nakrywamy ją folią aluminiową, którą dziurkujemy przy pomocy wykałaczki. Muszki będą dostawać się do środka poprzez przygotowane dziurki, jednak nie będą mogły wydostać się na zewnątrz. Po pewnym czasie pułapkę po prostu wyrzucamy do kosza, znajdującego się z dala od naszego domu. Dzięki temu w szybki sposób pozbędziemy się większości muszek z naszej kuchni.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!