zdzieranie naklejki z plastikowej butelki
fot. screen Youtube / wikiHow

Jak usunąć brzydkie naklejki, które znajdują się na różnych powierzchniach, m.in. drewnianych, plastikowych czy szklanych? Poznaj niezawodne sposoby, a niechciane „dodatki” znikną z mebli czy lodówki w mgnieniu oka.

Kilka lat temu Ty lub Twoje dziecko nakleiło na szafkę kuchenną czy szybę pewną naklejkę, a teraz chciałbyś, żeby zniknęła? Dzięki tym skutecznym metodom ozdoba zejdzie bez żadnego problemu. Mało tego, po nalepce nie zostanie nawet najmniejszy ślad.

Jak usunąć naklejkę z poszczególnych powierzchni?

Szyba
Miejsce z naklejką przetrzyj w chłodny dzień mokrą ścierką, a następnie spryskaj środkiem WD-40. Odczekaj 15 minut, a potem nożykiem bądź plastikową skrobaczką podważ ostrożnie kanty naklejki. Jeśli wciąż masz problem z usunięciem dodatku, to ponownie nanieś WD-40. Po upływie 15-20 minut jeszcze raz ją podważ. Gdy uda Ci się zdjąć niechcianą dekorację, to wymieszaj ocet z płynem do naczyń i taką mieszanką wytrzyj szybę do sucha.

Porcelana i przedmioty ceramiczne
Wazon lub talerz mocz w wodzie tak długo, aż papier sam zejdzie. Niestety czasami to zbyt mało, więc możesz uskutecznić cały proces, dodając do miski z gorącą wodą 1-2 łyżki płynu do naczyń. Zanurz w niej np. flakonik z nalepkami i wyjmij dopiero po kilku godzinach. Weź druciany zmywak albo gąbkę do mycia naczyń (użyj ostrej strony) i zacznij czyścić obszar z naklejką. Jeśli ślad po kleju nie schodzi, to zwilż wacik spirytusem salicylowym i lekko przecieraj ozdobę.

Meble i lodówka
Weź suszarkę do włosów i podgrzewaj nią obszar z naklejką przez 3-5 minuty. Ten zabieg sprawi, że klej zostanie osuszony, a jego moc osłabnie. Potem nasącz szmatkę spirytusem salicylowym albo zmywaczem do paznokci i pocieraj tak długo, aż usuniesz nalepkę. Jeśli dekoracja okaże się wyjątkowo oporna, sięgnij po płyn Mellerud. Ten artykuł doskonale rozpuszcza klej.

Powierzchnie plastikowe
Tego typu powierzchnie najlepiej przetrzeć wilgotną ściereczką i dodatkowo skropić płynem odtłuszczającym (np. Meglio). W kolejnym kroku należy delikatnie zeskrobać etykietkę przy pomocy plastikowego nożyka. Warto zachować ostrożność i nie zostawić rys na powierzchni.

Czytaj też: Spryskaj tym meble i przetrzyj. Kurz zniknie i prędko nie wróci


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę