okulary
fot. screen Youtube / LEARNINGCHORDS

Każdy, kto nosi okulary wie, że znajdujące się na szkłach rysy są bardzo irytujące. Jak pozbyć się ich z okularów? Zdradzamy wam domowe metody, dzięki którym uporacie się z problemem.

Jak usunąć rysy z okularów? Oto skuteczne metody

1. Przemyj okulary wodą z mydłem
Najpierw oczyść swoje okulary. Umieść je pod bieżącą wodą, dodaj niewielką kroplę mydła do naczyń na kciuk i palec wskazujący. Pod lekkim naciskiem przecieraj soczewki, a następnie opłucz je i osusz szmatką z mikrofibry. Mydło do naczyń ma właściwości rozluźniające, a więc rozbija wszelkie naloty (np. pot, kurz), które mogą osiąść na szkiełkach. Używając specjalnej ściereczki nie niczego nie rozmażesz ani nie pozostawisz kłaczków na okularach.

2. Nanieś na swoje okulary mieszankę wody i sody oczyszczonej
Ten domowy preparat pozwala usunąć rysy z okularów. Wystarczy wymieszać 1 łyżkę (15 ml) wody oraz 1-2 łyżki (15-30 g) sody. Następnie obydwa składniki mieszaj łyżką, aż uzyskasz gęstą pastę o teksturze kleju. Włóż do mieszanki czystą szmatkę z mikrofibry i poleruj kolistymi ruchami zarysowania na szkiełkach przez 10-30 sekund. Potem spłucz soczewki. Ściereczką z mikrofibry wysusz soczewki i usuń pozostałości domowego środka. Soda usunie rysy i nie uszkodzi soczewek.

3. Użyj pasty do zębów
Dzięki nieżelowym i nieściernym właściwościom pasta do zębów sprawnie poradzi sobie z rysami na soczewkach. Wystarczy, że wyciśniesz po jednej kropli pasty na każde szkiełko i za pomocą palca będziesz wcierać ją w zarysowania na okularach przez ok. 10 sekund. Potem opłucz soczewki i wytrzyj pastę czystą szmatką z mikrofibry. Najlepiej zastosuj bezbarwną lub białą pastę do zębów, która nie zmieni koloru soczewek. Używaj łagodnych past, wystrzegaj się tych skutecznie usuwających płytkę nazębną.

4. Użyj wosku samochodowego
Rysy w soczewkach może także wypełnić wosk samochodowy. Nanieś go na suchą ściereczkę z mikrofibry i pocieraj nią szkiełka kolistymi ruchami. Wosk powinien wypełnić wszystkie zarysowania na okularach. Świeżą szmatką z mikrofibry wypoleruj akcesorium, a jeśli rysy nadal będą widoczne, powtarzaj tę czynność kilkukrotnie, aż szkiełka będą czyste. Samochodowy wosk można kupić w tubach albo pojemnikach z rozpylaczem, lecz nie każda z tych form będzie działać. Wosk pokrywa rysy i z biegiem czasu się zużyje, lecz można go znów użyć, aby utrzymać jakość soczewek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę