Podczas prasowania zdarza się zbyt długo przytrzymać żelazko w jednym miejscu, lub żelazko jest za bardzo rozgrzane. W wyniku takiego niezachowania odpowiedniej uwagi, na naszych ciuchach może powstać świecąca plama. Całe szczęście można ją w łatwy sposób usunąć!

Od czego takie plamy powstają? Jak informuje redakcja gazety.pl świecące ślady, które powstają na ubraniach podczas prasowania to wynik działania zbyt wysokiej temperatury. Te wyświecenia to nic innego jak właśnie przypalenia. Do przypalenia może dojść także wtedy, gdy detergent do prania nie został dobrze wypłukany, lub gdy żelazko jest brudne.

Walka z plamami po żelazku nie należy do najłatwiejszych. Można je usunąć, o ile są świeże. Jeżeli usuwanie plamy zostawimy na później, osiągnięcie rezultatu może być niemożliwe. Jest kilka domowych sposobów, które warto wypróbować zanim wyrzucimy ubranie do śmietnika.

Najprostszym sposobem na pozbycie się wyświeceń będzie zadziałanie na nie zimną wodą oraz parą. Należy spryskać plamy zimną wodą i przytrzymać żelazko z parą około trzy/cztery centymetry nad ubraniem poddając je działaniu pary.

Jeśli ta metoda się nie sprawdzi, można sięgnąć po sposób z użyciem octu spirytusowego. Należy połączyć go z wodą w stosunku dwa do trzech (dwie części octu i trzy części wody), i delikatnie zwilżyć roztworem ściereczkę. Następnie lekko natrzeć materiał, na którym pojawiły się wyświecenia. Przełożyć materiał na drugą stronę, umieścić na nim ściereczkę zwilżoną preparatem i przeprasować żelazkiem.

Jeżeli plamy pojawiły się na wełnianej odzieży, z pomocą przyjdą ziemniaki. W tym celu pokryj zabrudzenia pulpą ze świeżo utartych ziemniaków bez skórki i delikatnie wyszczotkuj.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna