Lato zazwyczaj kojarzy nam się z niezapomnianymi chwilami pełnymi rozrywki i wrażeń. Niezależnie od tego, czy są to wakacje z rodziną, czy też naszymi przyjaciółmi, większość z nas chociaż raz w życiu doświadczyła uroków piaszczystej plaży i słodkich lodów, które ochłodziły nas w trakcie upalnego dnia. Niestety wakacje bardzo często wiążą się też z parną, trudną do zniesienia nocą. Niektórzy ludzie nie tolerują wysokich temperatur, przez co nie mogą zaznać spokojnego snu w trakcie upalnych nocy. Jeżeli chcemy wówczas zadbać o lepszy sen, możemy pomóc sobie za pośrednictwem odpowiedniej pościeli. Właściwe wyposażenie sypialni pomoże nam zwalczyć upał o wiele lepiej od klimatyzacji, za którą zapłacimy ogromne rachunki.

Pościel bawełniana na lato

Zapewne każdy z nas kojarzy to uczucie, gdy w trakcie zimy wsuniemy się pod ciężką puchową kołdrę. Jednakże, kiedy mamy do czynienia z letnią temperaturą i ciepłym powietrzem, musimy wprowadzić w sypialni kilka modernizacji. Ciężka pościel w tym okresie to ostatnie, czego nam potrzeba. Powinniśmy wymienić ją na lekki, bawełniany koc, który jest przewiewny i delikatny w dotyku. Bawełniana pościel ma szeroki splot przepuszczający powietrze. Pomaga to odprowadzać pot, gdy temperatura nocą jest trudna do zniesienia. Istotną rolę, jeżeli chodzi o komfort podczas snu, odgrywa nie tylko to, czym się przykrywamy, ale także nakrycie, na którym leżymy. Grube nakrycia chroniące materac w trakcie letniego okresu powinniśmy wymienić na delikatne, bawełniane prześcieradła. Jeżeli nie wiesz jak wybrać tkaninę, która pozwoli ci oddychać podczas upalnej nocy, postaw na sprawdzoną bawełnę egipską. Warto zwrócić uwagę na gramaturę prześcieradła. Niektórzy niechętnie kupują lekkie nakrycia z uwagi na to, że łatwo się ściągają i przecierają. Pamiętajmy jednak o tym, że ma nam ono posłużyć jedynie podczas okresu letniego, dlatego też lepiej w tym wypadku zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność.

Akcesoria w sypialni to jednak nie tylko nasze nakrycie i przykrycie. Nie zapominajmy o odpowiedniej poduszce. Nic tak nie zaburza zdrowego, solidnego snu jak mokra poduszka, którą odwracamy z boku na bok przez całą noc. Jest na to dobry sposób. Żelowa mata chłodząca na poduszkę. Wystarczy, że ułożymy matę na wierzchu poduszki, a nie będziemy musieli odwracać jej w poszukiwaniu chłodnego miejsca. Żelowa mata wypełniona jest miękkim przypominającym gąbkę materiałem. Do jej wnętrza możemy włożyć lód lub zimną wodę. Dla zwiększenia efektywności można wsadzić matę na godzinę lub dwie do zamrażarki przed położeniem się do łóżka. Matę możemy zabrać ze sobą wszędzie. Jest wygodna i efektywna. Nawet jeżeli nie będziemy mieli dostępu do lodówki lub kostek lodu, mata dalej przyniesie nam ulgę podczas snu, ponieważ jej żelowa struktura będzie chłodniejsza od otaczającego nas powietrza w trakcie upalnej nocy.

Czym możemy się ochłodzić?

Inwestycja w niewielki wentylator to nie bez powodu jeden z najczęstszych sposobów na poradzenie sobie z upalną temperaturą w nocy. Istnieje jednak pewna alternatywa, która mimo swojej skuteczności jest mniej znana. Mowa tutaj o nawilżaczach powietrza. Letnie noce zazwyczaj dokuczają nam z uwagi na suche powietrze. Zbyt suche powietrze drażni nasze oczy, gardło i skórę, co utrudnia zasypianie. Korzystając z nawilżacza do powietrza, w którym umieścimy kilka kostek lodu, możemy zapewnić sobie nie tylko ulgę, ale także nieco więcej chłodu w sypialni. Łącząc lekką kołdrę z przewiewnej bawełny i nawilżacz powietrza doznamy ulgi, która zapewni nam zdrowy i komfortowy sen nawet podczas letniego żaru.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę