Idealnie czysta kuchnia
YouTube | Clean My Space

Kuchnia jest prawdopodobnie najczęściej używanym pomieszczeniem w każdym domu, więc niezależnie od tego, czy używa się jej każdego dnia, czy na przykład tylko w weekendy, to normalne, że robi się tam bałagan. Jak temu najlepiej zapobiec?

Skuteczne triki

Każda kuchnia potrzebuje uwagi każdego dnia. Ignorowanie zmywania lub zapominanie o umyciu powierzchni może prowadzić do znacznie większej pracy w weekendy, a kto chce sprzątać w weekendy?

Zawsze należy opróżniać zlew i wkładać brudne naczynia do zmywarki zaraz po zakończeniu gotowania. Zlew pełny brudnych naczyń czy tłustej wody może pozostawić w kuchni nieprzyjemny zapach.

Regularnie i szybko

Zebranie niewielkich resztek jedzenia i wyrzucenie ich do kosza zajmuje kilka sekund. Warto użyć do tego celu gumowych rękawic. Na koniec warto wyczyścić zlew, dezynfekując środkiem do czyszczenia kuchni i czystą szmatką. Widok czystej i świeżej kuchni następnego dnia zachęca do ponownego gotowania.

Ponownie, może się to wydawać oczywistą wskazówką, jak utrzymać kuchnię w czystości, ale życie rzadko jest tak proste i można przeoczyć rozlane płyny, gdy domownicy spieszą się do innych obowiązków.

Prawda jest taka, że ​​jeśli od razu wyczyścimy plamy kuchenne zaraz po ich wystąpieniu, będzie to o wiele łatwiejsze, niż dzień później, gdy zdążą one zaschnąć.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!