czyszczenie wanny
fot. screen Youtube / Clean My Space

Żółta wanna nie wygląda dobrze. W dodatku kąpiel w niej nie jest już tak miła i uspokajająca. Szukasz skutecznych metod, które pozwolą ją wyczyścić? Jeśli martwisz się, że silne detergenty ją zniszczą, skorzystaj z tego domowego triku!

Wanna – ponieważ ma wydatne rozmiary – zajmuje sporo miejsca w łazience. Trzeba o nią dbać, bo to przede wszystkim ona przesądza o klimacie wnętrza. Nie ukrywajmy – widoczne na niej kamienne osady, zacieki i żółte przebarwienia wyglądają szpetnie i nie świadczą dobrze o gospodarzu.

Jak efektywnie wyczyścić wannę?

Nie należy do tego celu używać ostrych szczotek i gąbek, które na pewno ją porysują i zmatowią. Najlepiej też zrezygnować ze środków z alkoholem w składzie. Warto zamienić je na skuteczne domowe produkty czyszczące, takie jak ocet, soda oczyszczona i cytryna.

Cytryna
Cytrynę przekrawamy na pół i jedną połówką myjemy wannę, bez przerwy lekko ją naciskając, aby wypływał z niej sok. Po kilku minutach spłukujemy wszystko.

Soda oczyszczona
Łączymy 1 łyżkę wody z 3 łyżkami sody i otrzymaną pastę nakładamy (miękką szmatką lub gąbką) na całą powierzchnię wanny. Zostawiamy ją na kilka minut, a potem spłukujemy.

Soda i ocet
Jeżeli wanna jest zakamieniona, 1 łyżkę sody rozpuszczamy w 0,5 szklanki octu i otrzymaną mieszanką czyścimy całą powierzchnię. Resztek nie spłukujemy natychmiast, tylko po kilku minutach.

Czym wybielić wannę?

Zazwyczaj środek ten służy do odkażenia skóry. Mało osób jednak wie, że ma on również właściwości wybielające! Chodzi tu o wodę utlenioną, którą kupimy w każdej aptece za bardzo przystępną cenę. To bardziej zyskowne rozwiązanie niż drogie chemikalia ze sklepu, których sposób działania nie zawsze jest taki, jak byśmy chcieli.

Wodę utlenioną przelewamy do pojemnika z atomizerem, skrapiamy starannie całą powierzchnię wanny i czekamy pół godziny. Potem spłukujemy ciepłą wodą. Efekty są nieprawdopodobne!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!